Nasiona słonecznika

Słonecznik — niezwykłe piękno, niepowtarzalne właściwości

W ostatnich latach rolnicy coraz częściej sięgają po rośliny alternatywne. Jedną z tych roślin jest słonecznik. Trudno dziwić się popularności tej rośliny, który spożywany jest najczęściej w postaci oleju lub pestek. Nasiona słonecznika zawierają całą gamą cennych składników odżywczych. Ten wysiewany na przełomie kwietnia i maja, wyjątkowo intrygujący wizualnie przedstawiciel rodziny astrowatych jest nieocenionym źródłem aminokwasów, nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminy E, B, A, D oraz cynku, żelaza i wapnia. Wszystkie te składniki pełnią bardzo ważną rolę w zachowaniu odpowiedniej równowagi organizmu oraz jego zdrowia.

Widok
Pokaż
Sortuj
Pokaż
Słonecznik ES Bella
Numer produktu: 9569
Słonecznik ES Arcadia SU
Numer produktu: 17845
Słonecznik RGT Tallisman
Numer produktu: 17144
Słonecznik RGT Vollter SU
Numer produktu: 17948
Widok
Pokaż
Sortuj
Pokaż

Nasiona słonecznika — najważniejsze aspekty hodowli

Wysoka jakość ziaren pod kątem spożywczym w połączeniu z naturalnymi cechami rośliny sprawiają, że nasiona słonecznika są wręcz doskonałą propozycją do uprawy w zmiennych polskich warunkach. Spore zdolności przystosowawcze rośliny oraz relatywnie nieduże wymagania dotyczące gleby powodują, że wysiew słonecznika odbywa się praktycznie na obszarze całego kraju.

Nasiona słonecznika dostępne w ofercie firmy Agrii, charakteryzuje się m.in. niskimi wymaganiami stanowiskowymi. Choć słonecznik wykazuje wysokie zapotrzebowanie na nasłonecznienie, może zostać wysiany na prawie każdym rodzaju gleby. Siew słonecznika powinien się odbyć w ciepłą glebę, unikać powinniśmy okresów z przymrozkami, które mają niekorzystny wpływ na kiełkujące rośliny. Słonecznik jest rośliną o krótkim okresie wegetacji, palowy system korzeniowy sprawia, że roślina ta dobrze radzi sobie w okresach suszy. Wystarczy zatem zadbać o odpowiednio żyzne podłoże, dokonać odpowiedniego nawożenia i ochrony oraz niczym nieprzerywany dostęp do naturalnego światła słonecznego, by móc cieszyć się silną i zdrową rośliną. Na szczególną uwagę zasługują odmiany polecane przez firmę Agrii, która od dawna należy do renomowanych producentów, kwalifikowanego materiału siewnego.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok